#1 2007-08-07 10:42:40

Buco

Moderator

3894506
Call me!
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 80
Punktów :   

Mity w Tibi

Tutaj zamieszczamy Mity i screeny z miejsc ktorych nieznamy....a chcemy sie cos o nich dowiedziec ; D oraz rozmawiamy o niewyjasnionych sprawach...np SOFQ xD

A wlasnie co wiecie o SOFQ?

(*sofq - sword of fury quest)

Offline

 

#2 2007-08-12 21:50:54

adeek

Niezły Grafik ;P

Skąd: DarkArts Studio :D
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 79
Punktów :   
WWW

Re: Mity w Tibi

Chodzi o to, by spowodować zniknięcie "Miecza furii" który znajduje się na Rookgardzie? (Tak, zniknięcie. Niech nikt nie myśli, że da się go wziąć...)

Czytałem kiedyś wyjaśnienie, iż trzeba stanąć w kilku miejscach i "blink" - miecz znika na naszych oczach. Ale nigdzie indziej się nie pojawia, nie da się go wziąć... a szkooda, wiecie, za ile możnaby sprzedać go na rooku?

A jeśli chodzi o inne mity...

. . ...:::!!![PORTAL]!!!:::... . .



     Wielu zapomniało o jednej z najstarszych legend Tibii, czyli Portalu Światów...

     Ponoć gdzieś, na południowo-zachodniej (dla ułomnych: chodzi o dolną-lewą część ... gdyby ktoś nie wiedział ...) części Rookgardu, w odcinku dla PACCów, jest ukryte za chaszczami zejście do podziemi...
Wielu już je znalazło, nic nadzwyczajnego na pozór:
-Rotwormy
-Trolle
itd itp omg ale nie będę dalej nudził, więc bardziej do rzeczy:

...ponoć jest tam w jednej ze ścian skała. Wiem, nic nadzwyczajnego... ale przy tej skale rośnie kwiatek, a przynajmniej rósł zanim go ktoś nie wyrzucił gdzieś... No i przy tym kamieniu należy wymówić zaklęcie. Nie chodzi tu o jeden z czarów jakiś, lecz coś w stylu rozmowy z "Blind Orc"iem (ślepym orkiem - kowalem na szczycie góry). Należy wypowiedzieć kilka słów które (ponoć...) coś znaczą w jakimś wymyślonym przez CIPsoft języku tibijskim. Jedna osoba tylko do tej pory odgadła to, (może dwie, może więcej... "udokumentowano" tylko jeden przypadek a i to dość skąpo...) co trzeba powiedzieć. Pierwsze ze słów, które trzeba powiedzieć to: Arave (czy coś w tym kurde stylu, nie pamiętam). I po powiedzeniu tych słów (każde słowo osobno) ponoć głaz odsuwa się i pojawia się korytarz wyłożony płytkami, z ładnymi ścianami i wogóle... a na końcu tego korytarza jest sala. Duża sala, a w niej pomniki i pisze coś takiego na jednym z nich:

"Only the humble can pass"



Tak, to prawie to samo cho*erstwo co przy Sword of Fury!!!

Po polsku to znaczy:

"Tylko pokorni (czy coś w tym stylu) mogą przejść"



Wtedy trzeba zrobić podobny trik do tego z Sword of Fury, czyli stanąć w kilku miejscach na sali (niektórzy mówią, że po prostu na każdej z płytek, które są w sali trzeba stanąć).
I znowuż pojawia się tunel, prowadzący do pokoju w którym jest jedynie tabliczka, na której pisze:

"NEVER be greed. Remember that forever."



Po polsku:

"NIGDY nie bądź chciwy. Zapamiętaj to na zawsze."



Wtedy należy położyć 500gp przed tabliczką... Wtedy pojawia się portal, który przenosi nas na... wyspę bez wyjścia. A na wyspie było tylko:
-Trawa
-Oracle (posąg takiego anioła... tyle, że ten nie przenosi na 8+ lvl-u na Main )
-Stolik przed Oraclem
-Martwy człowiek

W martwym człowieku znajdujemy książkę - pamiętnik. Pisze w nim dość dużo, głównie o tym, jak przeszedł te wszystkie próby, i doszedł aż tutaj. Ostatnie zdanie brzmi:

"At last! I know! The minotaur on the mountain... But i cant leave this island..."



(pl. "Nareszcie! Wiem! Minotaur na górze... Lecz nie mogę opuścić tej wyspy...")

Wtedy trzeba na stoliku położyć Poison Dagger, który wypada z minotaura znajdującego się na jednej z gór. (wiem że wypada bo sam kiedyś sprawdziłem - dop. Adeek )
I pojawia się nam takie oto coś przy górnym brzegu wyspy:

http://img166.imageshack.us/img166/3449/itmzoq4.gif

-Golden Helmet
-Blue Robe
-Magic Plate Armor (MPA)
-Boots of Haste (BoH)
-...Pole elektryczne

Ale nie ma co się śmiać z tego ostatniego ani cieszyć z tych 4 pierwszych. Dlaczego? W momencie, gdy którąś z tych rzeczy weźmiesz - You are dead...

Należy wejść w to ostatnie. I wtedy pojawiamy się spowrotem na rynku w rookgardzie, a naszym oczom ukazuje się tabliczka:

"You are the great hero of Rookgard. You will be known everywhere and know you possess the great power: Ability to (only once, only today) teleport to other world.
To use that ability, use the link: //CUT BY AUTHOR// . Every character have other link, so you cannot give that link to friends."



Nie chce mi się tego tłumaczyć, chodzi o to, iż może teraz użyć linku //WYCIĘTY PRZEZ AUTORA// do przeniesienia się na inny świat! Zaś dla każdego chara jest inny link, więc nie da się go dać przyjaciołom.

Wg. archiwów, char o nicku //WYCIĘTO// jednego dnia był na świecie Nebula, następnego zaś na świecie Fortera...

I to koniec opowieści o...

...Portalu Światów na Rookgardzie



PS. Autor mówi, iż podchodził do tego 3 razy zanim w końcu mu się udało - i na fragmencie "Trzeba tu położyć 500gp" stracił w sumie 1500gp.. //jak na rookgard, to dużo //


http://img231.imageshack.us/img231/6426/flashbl4.png
http://img472.imageshack.us/img472/127/gg9161111rv7.png

Offline

 

#3 2007-08-21 08:59:53

Buco

Moderator

3894506
Call me!
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 80
Punktów :   

Re: Mity w Tibi

hummmm......o tym to nie wiedzialem.....HEHEHEH pokorny albo skromny.....chodzi o to ze taki skromny nie wezmie tych rzeczy.....pisalo przeciez...nie badz chciwy....chociaz nie wiem czy calosc to prawda

Offline

 

#4 2008-07-28 20:04:38

Seba

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 86
Punktów :   

Re: Mity w Tibi

nieda sie wylotować poision daggera na rooku juz od paru lat......

Offline

 
REKLAMA:

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cserwery.pun.pl www.bakugan-bakugan.pun.pl www.pixelart.pun.pl www.skokimanager.pun.pl www.aerosmith.pun.pl